Materialistów łączy przekonanie, że droga do szczęścia (a przynajmniej dobrego samopoczucia) może prowadzić przez przedmioty. Założenie pozostaje aktualne, zmienia się jego wydźwięk. Materialiści, z myślą o których powstała ta strona, wykorzystują przedmioty nie po to, żeby imponować światu, ale żeby go poprawiać.

Doceniają nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim nowy wzór myślenia poprzedzający powstanie dobrych projektów. Przeciwni nadmiarowi bodźców i nadprodukcji rzeczy, lubią te przedmioty i rozwiązania, które materializują konkretne założenia i autentyczne cele.

Fascynuje ich wszystko, co wchodzi w skład kultury materialnej (i rzemiosło, i druk 3D). Od projektantów (fizycznych przedmiotów, ale także usług, doświadczeń, etc.) wymagają empatii i umiejętności upraszczania życia. W dizajnie szukają przyjemności, korzyści i sensu.

„Materialiści” to blog o dizajnie. O tym, skąd wziął się jego fenomen i na czym polega projektowanie dla ludzi. O jego biznesowym i marketingowym potencjale. A także o pomysłach na promocję wzornictwa, zarówno dla dużych firm, jak i niezależnych projektantów.

magda-garncarek-fot-marcin-zuberek

Nazywam się Magda Garncarek, na co dzień prowadzę Empty Room – firmę, która zajmuje się komunikacją i promocją szeroko rozumianego dizajnu. Współpracujemy z projektantami, producentami i dystrybutorami wzornictwa (meble, oświetlenie, sztuka użytkowa) oraz z firmami, które szukają nowych tematów i innowacyjnych rozwiązań.

„Materialiści” są po to, żeby dzielić się pomysłami, inspiracjami i doświadczeniem. Najtrafniej ujął to Jules Feiffer: Design is so important because chaos is so hard.

Zapraszam do lektury i do kontaktu.