GDS_UK_Design-Principles

Wiedzieć, że własny rząd w trosce o przejrzystość informacji i użyteczność cyfrowych usług jest na tyle nowoczesny i otwarty, żeby doceniać, uwzględniać i popularyzować wartość dizajnu – to musi być bardzo przyjemne uczucie.

Brytyjski Government Digital Service (zespół specjalistów działający w ramach odpowiednika naszej Kancelarii Rady Ministrów) przygotował… stronę internetową z wytycznymi na temat projektowania cyfrowych usług. Na każdym kroku widać wyraźne skupienie GDS na potrzebach końcowych użytkowników. 10 pozornie oczywistych zasad, wiele konstruktywnych przykładów, linki uzupełniające lub pogłębiające informacje – dzięki dokładności i zaangażowaniu powstał przewodnik pomocny podczas tworzenia nie tylko instytucjonalnych serwisów.

Trudno nie poczuć ukłucia zazdrości (a jej szczególna kumulacja ma miejsce podczas korzystania z serwisu ZUS, którego mapa jest rzeczywiście pomocna, ale pod warunkiem, że akurat bierzemy udział w zawodach w gubieniu się na czas. Warto wziąć udział: w tej konkurencji naprawdę łatwo zostać zwycięzcą:)).

Link do strony.