Film wizerunkowy to temat, który niepokojąco często okazuje się grząski. W pułapkę szczególnie łatwo wpadają ci, którzy wypełniają scenariusz gadającymi głowami i/lub próbują przyciąć go do formatu laurki. Można by pomyśleć, że branża projektowa ma ułatwione zadanie – w końcu kreatywne wysiłki towarzyszą jej na co dzień.

Co prawda wiele realizacji (których zgodnie z wcześniejszą obietnicą postaram się nie pokazywać) udowadnia pozorność takiego przekonania, ale na szczęście zdarzają się i takie, które wychodzą z najprostszego z możliwych założeń: niech najciekawsze realizacje mówią same za siebie.

Oto animacja przygotowana przez holenderskie studio Part of a Bigger Plan. 108 lat firmy Herman Miller, amerykańskiego producenta mebli biurowych opowiedziane w 108 sekundach. Mam wrażenie, że po obejrzeniu mamy w głowie zakodowane na temat firmy wszystko to, z czym powinna się nam kojarzyć: konkretne projekty, to, jak ważną rolę w procesie projektowania pełni ergonomia, sezonowe wzory i kolory oraz kluczowe osoby i przełomowe momenty w historii firmy.